Dedinčan rozpáral prasaťu brucho a našiel predmet, ktorý mu prinesie veľké peniaze

Svet 17. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Úplne inými očami sa teraz pozerá obyčajný 51-ročný čínsky dedinčan Bo Čung-lu z provincie Šan-tung na čínske ošípané. Jeho vzťah k týmto domácim zvieratám sa zmenil v auguste 2017 po úplne bežnej procedúre porážky prasiat na jeho vlastnej farme.
Ilustračné foto

Keď rozpáral brucho obyčajného osemročného prasaťa, našiel v ňom podivný predmet, ktorý už chcel vyhodiť do odpadkov, susedia ho ale odradili. Nevzdelanému mužovi dedinčania vysvetlili, že táto na pohľad ohavná a odporne páchnuca vec je v skutočnosti veľmi drahý liek, ktorý je známy oddávna ako bezoárový kameň, píše Metro.
Vytvára sa vo vnútornostiach živočíchov zo srsti, vlasov a zvyškov nestrávených potravín. V XVII. storočí bol veľmi populárny medzi anglickými lekármi, ktorí mu nehovorili inak ako “čarovný liek”. Až doteraz čínski liečitelia, ktorí prevádzkujú tamojšie tradičné lekárstvo, hovoria tomuto kameňu “prasací poklad” a cenia si ho veľmi vysoko, pretože prípravky zhotovené z útvaru zbavujú ľudský organizmus toxínov. Sú medzi nimi aj takí, ktorí zaplatia za bezoár obrovské peniaze.
Farmár sa rozhodol, že predá svoj nález prvému záujemcovi, ktorý mu ponúkne jeden milión jüanov (vyše 150 tisíc dolárov).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)