De Boer skončil na lavičke Crystal Palace, nahradiť ho má Hodgson

Londýn 11. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/PA/AP/Steven Paston)

Tréner Frank de Boer skončil na lavičke anglického futbalového klubu Crystal Palace. Účastník Premier League oznámil ukončenie spolupráce so 47-ročným Holanďanom v pondelok na svojej oficiálnej webstránke.
Na snímke Frank de Boer

Crystal Palace absolútne nevyšiel vstup do nového ročníka, po štyroch kolách nemá na konte ani jeden bod, dokonca nedokázal streliť súperom zatiaľ ani jeden gól. De Boer sa stal historicky najkratšie slúžiacim kormidelníkom v Premier League, na lavičke pôsobil len 77 dní. Negatívny rekord si pripísal aj klub, od roku 1924 je prvým tímom najvyššej súťaže, ktorý nedokázal v úvodných štyroch stretnutiach streliť gól.
De Boer podpísal pri príchode do Crystal Palace trojročný kontrakt, jeho cieľom bolo postupné dávanie výraznejšieho priestoru odchovancom a tiež dostať londýnsky klub do stredu tabuľky. “Chceli by sme poďakovať Frankovi za jeho nadšenie a tvrdú prácu, ktorú odviedol počas pôsobenia v tíme. Meno nového trénera oznámime čoskoro,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu.
Podľa agentúry DPA je favoritom na uvoľnený post bývalý tréner anglickej reprezentácie Roy Hodgson. Od vedenia klubu údajne dostal ponuku na dvojročný kontrakt. Skúsený kormidelník viedol naposledy na klubovej scéne West Bromwich Albion v sezóne 2011/2012.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.