Herečka Lily Collins na nedávnom vyhlásení cien Zlatý glóbus.Herečka Lily Collins na nedávnom vyhlásení cien Zlatý glóbus.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE

Dvadsaťsedemročná brunetka sa rozhodla o tejto veci hovoriť aj preto, že na filmovom podujatí predstavila svoj nový film – čiernu komédiu To the bone, v ktorej hlavná hrdinka hladuje a odmieta jedlo. „Pre mňa to bola rozhodne celkom dramatická rola. V mladosti som totiž sama trpela poruchou príjmu potravy,“ vyhlásila pre mnohých prekvapujúcu informáciu herečka.

„Minulý rok som napísala knihu a kapitolu o tejto mojej životnej skúsenosti som písala týždeň predtým, ako som dostala scenár k filmu,“ uviedla Collins pre magazín People. „Bolo to akoby mi vesmír predložil tieto veci a pomohol mi tak čeliť, istým spôsobom smrteľnému strachu, ktorý som zvykla mať,“ prezradila Coolins, ktorá pre filmu tiež schudla. Tentoraz však pod dozorom výživového poradcu.

Herečka uviedla, že táto rola si od nej vyžadovala rozmanitú paletu emocionálnych schopností, aby sa dokázala vrátiť k tomu, čo prežila aj v osobnom živote. „Myslím si, že aj preto je jasné, že pre mňa ide o veľmi osobný film. Veľmi,“ dodala.