Davis: Mayovej dohoda s Európskou úniou nie je právne vymáhateľná

Davis: Mayovej dohoda s Európskou úniou nie je právne vymáhateľná

Londýn 10. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Geert Vanden Wijngaert)

Britský minister pre brexit David Davis označil dohodu premiérky Theresy Mayovej s Európskou úniou o posune do ďalšej fázy rozhovorov za “vyhlásenie o úmysle”
Na snímke britský minister pre brexit David Davis

Podľa neho nie je “právne vymáhateľná” a ak sa Británii nepodarí vyjednať obchodnú dohodu s EÚ, potom Londýn nezaplatí svoj účet za odchod z Únie. Informovala o tom v nedeľu spravodajská stanica BBC.
Davis však zdôraznil, že Británia je odhodlaná zachovať “hladkú a neviditeľnú” hranicu s Írskom. A aj keby nedošlo k dohode o brexite, Londýn “nájde spôsob”, ako to urobiť. Britský hlavný vyjednávač tiež uviedol, že šanca na odchod Británie z EÚ bez dohody sa “dramaticky znížila” po piatkovom spoločnom vyhlásení Británie a EÚ v Bruseli.
Britská premiérka Mayová dosiahla v piatok na rokovaniach s EÚ dohodu o podmienkach vystúpenia Británie z Únie, čo obom stranám umožní prejsť do ďalšej fázy diskusií o brexite a budúcich vzťahoch oboch celkov. Formálne tento krok odobria predsedovia vlád členských štátov EÚ na summite v Bruseli v dňoch 14.-15. decembra. Začiatok novej fázy diskusie je naplánovaný na január budúceho roku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)