Bratislava 18. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Richard Shotwell/Invision/AP)

Britsko-americká herečka Hayley Atwell a jej škótsky kolega David Tennant sa predstavia v seriáli Criminal, ktorý na jeseň uvedie streamovacia služba Netflix. Tá herecké obsadenie oznámila vo vyše minútovom teaseri

Na snímke herec David Tennant

Dvanásťdielna séria sa odohráva vo vypočúvacích miestnostiach vo Francúzsku, Španielsku, Nemecku a Spojenom kráľovstve a zameria sa na intenzívny mentálny konflikt medzi detektívmi a podozrivými. Príbehy v jednotlivých krajinách pritom napísali a režírovali tamojší filmári, nakrútili ich v lokálnom jazyku a zahrali si v nich miestne hviezdy.

V britských epizódach sa okrem spomínaných Tennanta a Atwell predstavia aj Nicholas Pinnock, Youssef Kerkour, Clare-Hope Ashitey, Katherine Kelly, Lee Ingleby, Mark Stanley, Rochenda Sandall a Shubham Saraf. O scenár sa postarali tvorcovia projektu George Kay a Jim Field Smith, ktorý sa ujal aj réžie.

Francúzske diely napísali Frederic Mermoud, Antonin Martin-Hilbert a Mathieu Missoffe, pričom ich režíroval prvý menovaný. Zahrali si v nich Margot Bancilhon, Laurent Lucas, Stéphane Jobert, Anne Azoulay, Mhamed Arezki, Nathalie Baye, Jérémie Renier a Sara Giraudeau.

Scenáre nemeckých epizód napísali Oliver Hirschbiegel, ktorý je aj režisérom, Bernd Lange a Sebastian Heeg. Ukážu sa v nich Peter Kurth, Christian Berkel, Deniz Arora, Nina Hoss, Eva Meckbach, Sylvester Groth, Florence Kasumba, Christian Kuchenbuch a Jonathan Berlin.

Španielskych častí sa ujal režisér Mariano Barroso, ktorý sa spolu s Alejandrom Hernándezom a Manuelom Martínom Cuencom podpísal aj pod scenár. Herecké obsadenie dopĺňajú Jorge Bosch, José Ángel Egido, Nuria Mencía, Daniel Chamorro, María Morales, Javi Coll, Milo Taboada, Carmen Machi, Inma Cuesta, Eduard Fernández, Emma Suárez a Álvaro Cervantes.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj