Bratislava 13. októbra 2018 (HSP/Foto: RCVK)
 
Delegácia Chanty-Mansijského autonómneho okruhu – Jugry, zavítala v rámci svojej návštevy Slovenska do Medzinárodnej ruskej školy v Bratislave. Bilingválna rusko-slovenská škola je jedinečným projektom, ktorý bol zrealizovaný vďaka jej zriaďovateľovi Jozefovi Bačovi a jeho slovenským spolupracovníkom a podpore Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave

Na snímke deti, s knihami, ktoré dostali do daru

Deti a učiteľov pozdravila poradkyňa Odboru regionálnej spolupráce Ruska a krajín SNŠ Úradu zahraničných stykov Chanty-Mansijského autonómneho okruhu – Jugry pani Oľga Ustinovová. So zakladateľom školy J. Bačom sa zoznámila ešte v roku 2017 počas návštevy delegácie Chanty-Mansijského autonómneho okruhu.
Žiaci prvého a druhého ročníka školy pripravili pre hosťku z Ruska zaujímavý program: rozprávali o Bratislave a Slovensku, zaspievali hymnu školy a pozvali hostí na posedenie pri čaji zo samovaru.
Oľga Ustinovova zasa porozprávala o jedinečnej prírode jej kraja, o živote malých národov, o mestách Chanty-Mansijsk a Surgut. Slovenským žiakom odovzdala listy od žiakov dvoch surgutských škôl s ponukou nadviazania kamarátstva a možnej vzájomnej návštevy.
Ruská strana darovala škole skvelé dary: knihy ruských klasikov, tabuľky a názorné učebné pomôcky na hodiny ruského jazyka, veľkú mapu Ruska, portréty ruských vedcov, básnikov, spisovateľov a skladateľov ako aj suveníry z Chanty-Mansijského autonómneho okruhu.
Druháci z bratislavskej školy tiež napísali listy pre ruské deti.
 


 
Príspevok Dary z Ruska pre bilingválnu školu v Bratislave zobrazený najskôr Hlavné správy.