Helsinki 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ritzau Foto via AP)

Majiteľ podomácky zhotovenej ponorky, dánsky vynálezca Peter Madsen uviedol, že švédska novinárka Kim Wallová, po ktorej už viac ako týždeň pátra dánska polícia, zahynula pri incidente počas plavby a on ju na bližšie neurčenom mieste pochoval do mora

Policajti prehľadávajú súkromnú dánsku ponorku UC3 Nautilus na móe v prístave Kodaň 14. augusta 2017. Majiteľ a konštruktér ponorky Peter Madsen (46), ktorý podľa vlastných slov vyrazil vo štvrtok večer na plavbu ponorkou s 30-ročnou švédskou novinárkou Kim Wallovou vysadiac ju ešte v ten istý večer na malom ostrove v oblasti kodanského prístavu, zostáva vo vyšetrovacej väzbe.Spomínaná novinárka, ktorá údajne pracovala na článku o 46-ročnom Madsenovi známom aj ako konštruktérovi rakiet, je aj naďalej nezvestná a celá kauza zostáva nevyriešená. Pátranie po nezvestnej pokračuje, dánska polícia požiadala aj kolegov zo Švédska o pomoc pri pátraní v švédskych výsostných vodách

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie dánskej polície.

Polícia v dánskej metropole Kodaň uviedla, že Madsen (46) zostane aj naďalej vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie zo zabitia Wallovej. Ďalšie informácie o prípade polícia neposkytla.

Po 30-ročnej žene, ktorú naposledy videli vo štvrtok 10. augusta  na palube o čosi neskôr zrejme zámerne potopenej Madsenovej súkromnej ponorky UC3 Nautilus (46), sa akoby zľahla zem, a to aj napriek skutočnosti, že do pátrania po nej sa minulý týždeň popri dánskej polícii zapojili aj švédski záchranári.

Madsen, ktorý bol predbežne obvinený z jej zabitia, akékoľvek zavinenie jej smrti popiera a až do dnešného dňa tvrdil, že sa k prípadu nebude vyjadrovať.