Kodaň 28. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Dánska stredopravicová vláda chce zdvojnásobiť výšku trestov za niektoré činy ako vandalizmus a krádeže, spáchané v oblastiach s veľkým počtom imigrantov a vysokou nezamestnanosťou. Snahou je odstrániť tzv. paralelné spoločnosti do roku 2030, informuje agentúra AP.
Ilustračné foto

Vláda v decembri predstavila svoj zoznam “get”, v ktorom poukázala na 22 miest, kde okrem iného podiel imigrantov a ich potomkov presahuje 50 percent, nezamestnanosť je vysoká a dochádza tam často k usvedčeniu osôb z trestných činov.
Menšinová vláda Dánska, zložená z troch strán, v stredu oznámila, že svoj plán, ktorý sa už stal terčom kritiky, oficiálne predloží parlamentu vo štvrtok.
Termín hlasovania o návrhu v parlamente nebol zatiaľ stanovený. Najväčšia dánska parlamentná strana, opoziční Sociálni demokrati, už vládny plán podporila – rovnako ako protiimigračná a populistická Dánska ľudová strana, ktorá má v zákonodarnom zbore druhý najvyšší počet mandátov a podporuje v ňom menšinový kabinet.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.