Bratislava 6. apríla 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Novinár a nedávno aj prezidentský kandidát Martin Daňo prekvapil na sociálnej sieti tým, že vie o existencii nahrávky rozhovoru Igora Matoviča s podnikateľom Mariánom Kočnerom, za ktorú opozičný politik ponúka jeden milión eur a prepis ktorej nedávno zverejnený médiami je vraj “bludom”. Daňo je cez Kočnerových advokátov pripravený vybaviť zverejnenie nahrávky, avšak si myslí, že aj ak by k nemu prišlo, Matovič svoj sľub nesplní a peniaze nevyplatí.

Na snímke Martin Daňo a Igor Matovič

Martin Daňo vo videu zverejnenom v sobotu uviedol, že vie zabezpečiť zverejnenie nahrávky, “ktorá existuje,” avšak je podľa neho potrebný súhlas Mariana Kočnera, ktorý je potrebné vybaviť cez jeho advokátov Manzáka, Paru či Pohoveja.
“Matovič tam krásne rozpráva s pánom Kočnerom a ja som to počul. Krásny dialóg, krásny…” Povedal novinár Daňo.
“Ja mám teraz nahrávku medzi Kočnerom a Matovičom, ale akú ja mám garanciu, že zaplatí? Žiadnu.” Povedal Daňo vo videu.
“Matovič sa začína triasť, sám nevykonal žiadny úkon,” dodal Daňo v súvislosti s tým, že kontaktoval advokátov Mariana Kočnera s dotazom na udelenie súhlasu so zverejnením nahrávky jeho komunikácie s Igorom Matovičom.
Podľa Daňa, Matovičovi sa nedá veriť, že po zverejnení nahrávky naozaj zaplatí spomínaných milión eur. “Včera som ho vyzval: stanovte presné podmienky, a som sa ho spýtal, či vie u notára zložiť milión eur… Lebo Matovič limitoval ponuku do nedele večera. A už to ma podráždilo. Igorko, prečo limituješ ponuku?” Daňo dodal, že Igor Matovič nevie definovať základné znaky, kedy bude milión vyplatený.
 

 
Šéf strany OĽaNO v sobotu dopoludnia na sociálnej sieti upozornil, že prípadní záujemci o jeho milión eur, ktorí disponujú náhravkou jeho rozhovoru s Kočnerom už majú len 40 hodín na zverejnenie.
“Zverejnili akože prepis môjho rozhovoru s Kočnerom. Tak som im ponúkol milión, ak priložia nahrávku, z ktorej to prepísali. Prečo? Lebo sa obsahu reálneho rozhovoru nebojím a to, čo dala mafia von, sú vymyslené bludy. A zrazu je ticho,” uviedol.

“Pre úplnosť – jeden z nich sa ozval – Daňo – vraj on tú nahrávku má, ale potrebuje, aby som ja išiel za Kočnerom do basy a vybavil od neho súhlas so zverejnením. Takto, milý Martinko Daňko – ak ju máš, tak ju zverejni a svojho kamoša Kočnera na nej jednoducho vypípaj a potom nepotrebuješ žiadny súhlas Kočnera. Chápeš? Kapíto? A budeš milionár a budeš môcť zaplatiť 600-tisíc eur, ktoré nám všetkým visíš na daniach a odvodoch do nášho spoločného štátneho rozpočtu. To stojí za to, no uznaj.”
Daňo má podľa Matoviča “figu borovú, len silné slová a podporu rovnú % nízkotučného mliečka”.

 
 

Príspevok Daňo k rozhovoru Matoviča s Kočnerom: “Počul som tu krásnu nahrávku”. Líder OĽaNO však podľa neho sľubovaný milión nevyplatí. Matovič: “Martinko, máš figu borovú, len silné slová” zobrazený najskôr Hlavné správy.