San Sebastián 23. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Richard Shotwell)
 
Americký herec Danny DeVito si v sobotu na Medzinárodnom filmovom festivale v španielskom San Sebastiáne prezval cenu za celoživotné dielo. Informovala o tom agentúra AP.

Na snímke Danny DeVito

Vedenie festivalu vyzdvihlo “všestrannú” kariéru 73-ročného DeVita v oblasti filmu, televízie a divadla, ktorá trvá už takmer päť desaťročí. Počas tohto obdobia herec spolupracoval s viacerými poprednými režisérmi ako Tim Burton, Francis Ford Coppola, Miloš Forman či Ivan Reitman.
DeVito na festivale prezentuje film Piadinôžka, animovanú dobrodružnú komédiu, v ktorej nahovoril snežného muža. Držiteľ cien Zlatý glóbus a Emmy je súčasne režisérom i filmovým producentom. Momentálne účinkuje v úspešnom sitkome It’s Always Sunny in Philadelphia.
Cenu Premio Donostia odovzdávajú na festivale v San Sebastiáne od roku 1986 “veľkým osobnostiam filmu ako poctu ich práci a kariére”. Tento rok sa ich laureármi stanú aj britská herečka Judi Denchová a japonský filmár Hirokazu Kore’eda.
Medzi držiteľov tohto ocenenia patria Gregory Peck, Robert De Niro, Susan Sarandonová alebo Meryl Streepová.
V poradí 66. ročník Medzinárodného filmového festivalu v San Sebastiáne, najstaršieho a najprestížnejšieho podujatia svojho druhu v španielsky hovoriacom svete, sa koná v dňoch 21.-29. septembra.
 
Príspevok Danny DeVito dostal na festivale San Sebastián cenu za celoživotné dielo zobrazený najskôr Hlavné správy.