Moskva 9. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Predseda Národnej rady Andrej Danko sa dnes zúčastnil oficiálnej vojenskej prehliadky na Červenom námestí v rámci ruského Dňa víťazstva. Následne pokračoval vo svojej pracovnej ceste rokovaním s predsedom ruskej Štátnej dumy Vjačeslavom Volodinom, s ktorým zverejnil aj spoločnú fotografiu

Na snímke Andrej Danko a Vjačeslav Volodin

Ide o Dankovu druhú “selfie” s Volodinom, pričom tá spred roka vyvolala v médiách a na sociálnych sieťach rozporuplné reakcie.

Preto šéf SNS tento raz neprajníkom venoval špeciálny odkaz. “Slniečkári, aj pre vás jedna fotka, nech máte novú selfie,” napísal vo štvrtok počas návštevy Moskvy Andrej Danko.

Danko pred mesiacom na margo svojich stretnutí s predsedom ruskej Štátnej dumy Vjačeslavom Volodinom poukázal na to, že pri návšteve Ruska sa s ním stretne takmer každý politik a pokiaľ ide o predsedov parlamentov, tak každý. Volodin je na sankčnom zozname Európskej únie.

Líder národniarov odmieta, ak ho vykresľujú ako niekoho, kto sa stretáva s niekým, kto je trestne stíhaný. “Nie je to pravda, pán Volodin je vážený politik,” vyhlásil. Danko zároveň Rusko považuje za dôležitého obchodného partnera.

Podľa Danka sa ľudia predháňajú, aby mohli v Rusku investovať a stretnúť sa s tými najvplyvnejšími ľuďmi. “Slovensko sa so slovenskými výrobkami nepresadí v USA, Slovensko sa presadí len na ruskom trhu,” zhrnul s dôvetkom, že slovenské výrobky sa nedostanú do francúzskych ani rakúskych obchodov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj