Danko: Slovensko si cení obete ruských vojakov padlých na jeho území

Moskva 13. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenská parlamentná delegácia vedená predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom (SNS) si v pondelok pri pamätníku neznámeho vojaka pri múre moskovského Kremľa uctila ruských vojakov padlých v oboch svetových vojnách.
Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko

Na pietnej udalosti sa zúčastnili aj podpredsedovia parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) a Béla Bugár (Most-Híd), ministerka školstva Martina Lubyová a štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáš Parízek (obaja nominanti SNS).
Podľa Danka si Slovensko cení hrdinstvo a obete ruských a sovietskych vojakov padlých na jeho území v prvej a druhej svetovej vojne.
Na území Slovenska je pochovaných približne 30.000 vojakov ruskej cárskej armády, ktorí padli v bojoch na Karpatskom fronte v rokoch 1914-1915, a 60.000 vojakov Červenej armády, ktorí padli v bojoch druhej svetovej vojny v rokoch 1944-1945.
Danko ocenil spoluprácu s Ruskom pri budovaní a odhalení pamätníka slovenským vojakom, ktorí zomreli v tábore pre vojnových zajatcov meste Krasnogorsk (Moskovská oblasť). Pamätník slávnostne odhalili 17. októbra tohto roku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.