Bratislava 13. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko reagoval na obvinenia opozície, ktorá tvrdí, že systémová dávka v podobe rekreačných poukazov je vylobovaná od podnikateľov v cestovnom ruchu. Šéf parlamentu tieto obvinenia odmieta a hovorí, že paradoxne rekreačné poukážky pomôžu firmám ušetriť.

Na snímke Andrej Danko

„Ak vám dnes chce zamestnávateľ dať odmenu 275 eur, jeho to stojí 372 eur a vy v čistom dostanete len 238 eur. Ak vás však odmení vo forme rekreačného poukazu, on ušetrí 100 eur a vy dostanete o viac ako 30 eur viac. Ide o jedinečnú systémovú odmenu, ktorá je oslobodená od odvodov a daní,” vysvetľoval prínos novej systémovej pomoci predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý zároveň vyzval opozíciu, aby prestala útočiť na systémové opatrenia, ktoré prinášajú efekt.
„Zrušili sme daňové licencie, zvýšili paušálne náhrady, zrušili daň z príjmu a ideme aj znížiť daň na ubytovacie služby a asi poslanci z opozície sú smutní, že to neurobili oni,” reagoval na rôzne správanie sa opozičných poslancov, ktorí menia svoje názory pred médiami.
 
Príspevok Danko: Rekreačné poukážky ušetria viac ako 130 eur na odvodoch a daniach zobrazený najskôr Hlavné správy.