Bratislava  27. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Predseda NR SR Andrej Danko prosí v súvislosti s piatkovými demonštráciami o zachovanie rozvahy. Ako vyhlásil dnes pred novinármi, apeluje na skutočnú slušnosť a korektnosť. „Demokracia je založená na tolerancii, zachovaní práv a slobôd všetkých občanov. Vo vypätých situáciách musíme mať dôveru v štát. Verme, že sú zadržaní skutoční páchatelia a vražda bude objasnená,“ uviedol.

Na snímke Andrej Danko

Zároveň Danko poďakoval polícii, prokurátorom, znalcom i obhajcom, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. „Vyzývam na zachovanie zdravého rozumu v spoločnosti,“ dodal.
Plánovaný pochod Za slušné Slovensko sa uskutoční v piatok. Informovali o tom prostredníctvom tlačovej správy Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko. Zároveň vyjadrili vieru v to, že dnešný ranný zásah polície bude skutočne viesť k dolapeniu páchateľa vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pochod Za slušné Slovensko sa uskutoční v piatok po dlhšej prestávke v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. V Bratislave sa pochod začne na Námestí SNP o 19:00 a pokračovať bude smerom k budove Národnej rady SR.
 
Príspevok Danko prosí v súvislosti s piatkovými demonštráciami o zachovanie rozvahy zobrazený najskôr Hlavné správy.