Danko prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kórejskej republiky v Slovenskej republike pána Lee Tae-ra

Danko prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kórejskej republiky v Slovenskej republike pána Lee Tae-ra

Bratislava 15. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kórejskej republiky v Slovenskej republike Lee Tae-ra dnes predseda parlamentu Andrej Danko prijal na pôde Národnej rady (NR) SR.
Na snímke Andrej Danko

Obaja predstavitelia sa venovali najmä zhodnoteniu doterajších vzájomných diplomatických a hospodárskych vzťahov medzi SR a Kórejskou republikou a možnostiam ich ďalšieho výrazného rozšírenia. Hlavnou témou rozhovoru bola predovšetkým pripravovaná pracovná návšteva predsedu NR SR v Kórejskej republike, ktorá sa uskutoční v dňoch 26.-28. júna 2017 pri príležitosti konania 2. stretnutia predsedov parlamentov eurázijských štátov.
“Na stretnutie predsedov parlamentov sa veľmi teším, ideme spoločne s vedením NR SR a zároveň aj delegáciou parlamentu Českej republiky,” povedal predseda NR SR Andrej Danko.
Predseda NR SR Andrej Danko ocenil doterajšie vzťahy a potvrdil záujem pokračovať v doterajšej vzájomnej komunikácii medzi oboma krajinami s cieľom túto spoluprácu ďalej rozširovať, najmä čo sa týka hľadania impulzov na obchodno-ekonomickej úrovni.
“V našich vzťahoch dominuje ekonomická spolupráca, to je jeden z dôvodov, prečo chceme uskutočniť, hoci aj v rámci pomerne krátkeho časového priestoru, stretnutia s predstaviteľmi KIA Motors and Samsung Electronics,” povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)