Bratislava 21. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Predseda národnej rady Andrej Danko sa chce po turbulentnom období a po vymenovaní novej vlády v závere tohto týždňa začať venovať programovým cieľom, ktoré si táto vláda stanoví. Niektoré pripravované opatrenia odhalil vo svojom dnešnom blogu.

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko

“Slovenská republika je síce mladý štát, ale od svojho vzniku má za sebou silný príbeh a vo svojej 25-ročnej histórii zahŕňa viaceré zlomové okamihy. Ako predseda parlamentu a zároveň aj predstaviteľ Slovenskej národnej strany som presvedčený, že rozvoj nášho štátu bude úspešne pokračovať a o jeho budúcnosti nebudú rozhodovať ľudia s extrémistickou orientáciou či pochybnou minulosťou,” uvádza Danko, ktorý sa najbližšej budúcnosti chce sústrediť na naplnenie programových vízií zrekonštruovanej vlády.
Šéf národniarov podotýka, že udalosti posledných dní nahrávali skôr chaosu, strate vzájomnej úcty a extrémizmu. Podľa neho sa teraz treba sústrediť na to, čo vie byť naozaj nápomocné a prospešné pre našu krajinu.
Dodal, že SNS išla do tejto vlády s jasnou víziou, ktorú sa postupne darí napĺňať. “Len v podnikateľskej oblasti sme zlepšili a zatraktívnili ekonomické prostredie. Rok 2018 už nepozná nezmyselné daňové licencie. Postupne odbúravame aj ďalšie administratívne bariéry, ktoré obmedzujú podnikateľov. Zrušili sme aj zdravotný odvod z dividend,” vysvetlil Andrej Danko a doplnil, že tento rok si živnostníci prvý raz môžu v uplatniť aj vyššie paušálne výdavky. “Už teraz pripravujeme analýzu, ako v blízkej budúcnosti znížiť daň z príjmu na 15 percent,” odhalil.
“Nejde len o víziu. Cestu, na ktorú sa Slovenská národná strana vyberie, vždy úspešne dokončí. Nikto nám neveril, že sa podarí zvýšiť paušálne výdavky, a predsa sa náš cieľ stal realitou. Znížením dane z príjmu zatraktívnime podnikateľské prostredie natoľko, že v konečnom dôsledku z toho bude profitovať štát lepším výberom daní. Slovenská národná strana má v pláne zaviesť do praxe aj ďalšie výhody, a to nielen pre podnikateľov. Všetko však závisí od sily politického mandátu, ktorý máme od našich voličov,”  vysvetlil ďalšie plány líder druhej najsilnejšej vládnej strany.
K udalostiam posledných týždňoch a bičovaniu emócii u občanov zo strany niektorých opozičných politikov dodal, že bez ohľadu na súčasnú situáciu musíme mať k sebe úctu. “Nezatláčajme do úzadia slušnosť a korektnosť. Sme svedkami silných emócií, ktoré viem pochopiť. Viem však aj to, že nemôžu byť hlavnou hnacou silou našich rozhodnutí.”
Danko si myslí, že najdôležitejšie je to, aby štát napredoval. Je podľa neho potrebné pokračovať v rozbehnutých projektoch a úlohách. Negativizmus, osočovanie a manipulácie devastujú energiu všetkých, ktorým na budúcnosti Slovenska záleží. “Pre Slovenskú národnú stranu je vždy budovanie štátu prvoradým a záväzným poslaním,” uzavrel Danko.
 
Príspevok Danko prichádza s prvými prioritami novej vlády. Môžeme očakávať zníženie daní? zobrazený najskôr Hlavné správy.