Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Hlavný predstaviteľ SNS a predseda Národnej rady Andrej Danko vyhlásil, že prioritami jeho strany sú cestovný ruch a rozvoj športu, preto v blízkej budúcnosti jeho strana predstaví športové poukazy pre deti. Samotnú podobu poukazov má pripraviť známy olympionik Jozef Gönci, ktorý je novým štátnym tajomníkom rezortu školstva

Na snímke Andrej Danko

Andrej Danko uviedol, že nový štátny tajomník, športový strelec Jozef Gönci bude mať za úlohu na rezorte školstva zriadiť športové poukazy pre deti.
“Šport a cestovný ruch sú pre Slovenskú národnú stranu do budúcna prioritou, ” zdôraznil predseda vládnej strany.
Danko ďalej v príspevku na sociálnej sieti pripomenul, že jeho strana znížila DPH na 10 % na ubytovacie služby a zaviedla dovolenkové poukazy. “SNS navrhne, aby rodič mal možnosť spolu so zamestnávateľom participovať na športovom poukaze do výšky 500 eur.”
Športový poukaz má byť podľa predbežných informácií oslobodený od odvodov a daní tak ako rekreačný poukaz. “V prvom kroku sa bude jednať o dobrovoľné športové poukazy, informoval Danko.
 

Príspevok Danko prichádza s ďalšími poukazmi, zamerané budú na podporu mládežníckeho športu zobrazený najskôr Hlavné správy.