Bratislava 22. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) v pondelok 23. apríla odcestuje na Konferenciu predsedov parlamentov členských štátov EÚ do Estónska. TASR o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko (SNS)

Konferencia sa koná presne rok po tom, čo NR SR túto štafetu Estónsku predala na poslednej Konferencii predsedov parlamentov členských štátov EÚ, ktorá sa konala na Bratislavskom hrade.
Stretnutie parlamentných lídrov EÚ sa bude venovať najmä téme bezpečnosti, posilňovaniu národných parlamentov a medziparlamentnej spolupráci v EÚ. Hoci národné parlamenty nie sú súčasťou oficiálnej inštitucionálnej architektúry EÚ, napriek tomu zohrávajú vo fungovaní EÚ dôležitú úlohu. “Práve národné parlamenty sa nachádzajú najbližšie k občanom a môžu tak bezprostrednejšie tlmočiť politické zámery.
Občan musí byť neoddeliteľnou súčasťou každej budúcej zmeny v EÚ, občan musí mať pocit, že naňho EÚ nezabudla a vo svojich politikách dokáže zodpovedať aj na otázniky v jeho každodennom živote,” povedal na adresu svojej zahraničnej cesty predseda parlamentu Danko.
Počas konferencie predsedov parlamentov bude bilaterálne rokovať s predsedom nemeckej Spolkovej rady, ako aj predsedom francúzskeho Národného zhromaždenia.
 
Príspevok Danko odcestuje na Konferenciu predsedov členských štátov EÚ do Estónska zobrazený najskôr Hlavné správy.