Bratislava 6. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa v relácii Rádia Expres ‘Braňo Závodský naživo’ vyjadril k sporu prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a preméra Roberta Fica.
Na snímke predseda SNS Andrej Danko

Moderátor Braňo Závodský sa v úvode svojej relácie spýtal Andreja Danka na aktuálny spor dvoch z troch najvyšších ústavných činiteľov Slovenskej republiky, predsedu vlády Roberta Fica a prezidenta Andreja Kisku:
”Pán predseda, premiér hovorí o prezidentovi ako o daňovom podvodníkovi, naopak prezident o premiérovi ako o klamárovi. Dvaja z troch ústavných činiteľov nám takto narúšajú tu rovnováhu v štáte, čo vy ako tretí resp. v poradí druhý najvyšší ústavný činiteľ tejto krajiny, na toto hovoríte, pán predseda?”, spýtal sa Závodský.
“Tak čo, prilejem tam ešte viacej olej do ohňa?”, spýtal sa ironicky Danko. Následne zdôraznil, že sa k tejto kauze rozhodne nebude vyjadrovať.
“Ja nie som policajt, ani sudca, ani prokurátor, aby som to hodnotil,” dodal. Závodský sa následne pokúšal Danka presvedčiť, aby sa predsalen vyjadril k celej kauze, no nepodarilo sa mu to. Danko len zdôraznil, že si je vedomý jednej jedinej veci:
“Nebudem k tomuto nič prilievať. Ja som si vedomý len jednej jedinej veci. Ak by sa stalo mne to čo jednému z týchto ústavných činiteľov, Denník N ma roztrhne, dvadsať novinárov skočí do Dunaja a skončil som v politike…ste veľmi šikovný novinár a dovoľte mi ten luxus to viac nekomentovať”, povedal Danko.
Danko sa vyjadril aj k novému generálnemu tajomníkovi služobného úradu ministerstva školstva Lukáša Machalu, ktorý sa stretol s kritikou.
“Ja si myslím, že je to človek, ktorý je kompetentný a vzdelaný,” zdôraznil.
V relácii sa dostala reč aj na nákup nových stíhačie, o ktorý je v poslednej dobe veľký mediálny záujem.
“Alfou a omegou je nákup nových lietadiel,” vyhlásil líder Slovenskej národnej strany, následne ešte zdôraznil že chce ”jasný a transparentný nákup,”
Celú reláciu si môžte pozrieť na videu priloženom nižšie.

Samuel Poništ