Bratislava 27. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Poslanecká imunita sa podľa Danka nemôže vzťahovať na prejavy xenofóbie a antisemitizmu

Na snímke predseda parlamentu Andrej Danko

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko chce navrhnúť zúženie poslaneckej imunity. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, obmedzenie imunity by sa malo týkať xenofóbie a antisemitizmu. „Nestačí len pokuta v pléne. Na toto sa nemôže vzťahovať výroková imunita. Som ochotný navrhnúť zúženie poslaneckej imunity, aby si chlapci z Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) nemysleli, že majú imunitu a môžu trepať čokoľvek. Toto je moja snaha,“ vyhlásil Danko.
Problém spoločnosti nie je podľa šéfa parlamentu Danko a Slovenská národná strana (SNS), ale Marián Kotleba a ĽSNS. „Pri vojne opozície a koalície vyhrajú šialenci. Potom sa možno všetci spamätajú. Vznikne anarchia, vláda nečitateľných subjektov. Po návšteve Knessetu som sa hanbil, že taká strana, ktorá v pléne uráža Izrael a šíri antisemitizmus, vôbec môže byť,“ uviedol Danko s tým, že v októbri predloží do NR SR definíciu antisemitizmu.
Danko avizuje aj ďalšie návrhy. „Budeme hovoriť o opodstatnenosti zaoberania sa anonymami. Ľudia zneužívajú anonymy, slobodu prejavu. Opoziční politici sa naučili robiť tlačové besedy, obviňovať na nich z trestných činov, a myslia si, že za to nemusia niesť zodpovednosť. To sú vážne spoločenské veci. Niektoré médiá tieto senzačné správy pre čítanosť radi preberajú. Z toho vzniká dezilúzia. Víťazia šialenci,“ dodal šéf parlamentu.
 
Príspevok Danko chce navrhnúť zúženie poslaneckej imunity, “aby si chlapci z ĽSNS nemysleli, že majú imunitu a môžu trepať čokoľvek” zobrazený najskôr Hlavné správy.