Bazilej 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Morrison)
 
Švajčiarski futbalisti si v utorkovom domácom zápase D-skupiny kvalifikácie EURO 2020 proti Dánsku krvopotne vybudovali trojgólový náskok, o ktorý prišli v záverečnej desaťminútovke vinou straty koncentrácie. Remízu 3:3 a deľbu bodov v súboji osemfinalistov MS 2018 zariadil v tretej minúte nadstaveného času hosťujúci obranca Henrik Dalsgaard. Kormidelník Helvétov Vladimir Petkovič si však nemyslí, že tento výpadok bude mať na jeho hráčov negatívny vplyv

Tréner dánskej futbalovej reprezentácie Age Hareide sa teší po výhre 5:1 v utorňajšej odvete európskej baráže o postup na MS2018 v Dubline

“Je pravda, že sme záver stretnutia nezvládli, ale predtým sme 80 minút hrali dobrý futbal a s celkovým výkonom môžeme byť spokojní. Nebudem mužstvo zatracovať, treba sa sústrediť na pozitíva, ktoré v našej hre prevládali. Nemyslím si, že táto bodová strata bude mať na hráčov negatívny vplyv,” vyhlásil Petkovič. Švajčiari v kvalifikačnej ouvertúre zvíťazili v Gruzínsku 2:0, po utorkovej remíze 3:3 s Dánskom majú na konte štyri body. So šiestimi je na čele skupiny Írsko. “Štyri body z dvoch zápasov nie sú zlá bilancia. Taký je futbal, niekedy vie byť nesmierne krutý. Dánom však patrí obrovský kompliment. Nie každý tím sa dokáže vrátiť takýmto spôsobom a zmazať trojgólové manko. Ukázali, že ich zdobí charakter a majú veľkú vôľu, klobúk dole pred nimi,” pochválil súpera Petkovič.
Jeho náprotivok Age Hareide po treťom inkasovanom góle v 76. minúte ani v najkrajšom sne nedúfal, že by jeho mužstvo ešte dokázalo odísť z Bazileja čo i len s bodom. “Nemyslím si, že išlo len o náhodu či šťastie. Je to otázka prístupu, každý hráč v tomto tíme má veľké srdce. Je fantastické, čo sa nám podarilo. Proti silnému súperovi sme dokázali dohnať trojgólovú stratu, to chce riadnu dávku charakteru. Na druhej strane som však hráčov ‘zvozil’ za výkon v prvom polčase, pretože to neboli oni. Hrali bez nasadenia a záujmu, v prestávke sme si o tom museli pohovoriť,” uviedol Hareide.
Pre Dánov bol súboj v Bazileji premiérový v novom kvalifikačnom cykle. Najbližšie sa predstavia 7. júna doma proti Írsku, Švajčiari budú v akcii až v septembri.
 
Príspevok Dáni v Bazileji vstali z mŕtvych, Hareide: “Nebolo to šťastie” zobrazený najskôr Hlavné správy.