Kodaň 16. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Tom Wall)

Ani rozšírenie pátrania po nezvestnej švédskej novinárke Kim Wallovej na morskú úžinu Öresund, nachádzajúcu sa medzi dánskym ostrovom Sjaelland a Škandinávskym polostrovom a spájajúcu Baltské more s prielivom Kattegat, neprinieslo očakávaný výsledok.
Na snímke Kim Wallová

Po 30-ročnej žene, ktorú naposledy videli vo štvrtok večer na palube o čosi neskôr zrejme zámerne potopenej súkromnej ponorky UC3 Nautilus Dána Petera Madsena (46), sa akoby zľahla zem.
Nič na tom nemení ani skutočnosť, že sa do pátrania po nej dnes popri dánskych zložkách zapojili aj záchranári zo Švédska.
Dánska prokuratúra však informovala o prekvalifikovaní obvinenia majiteľa ponorky z doterajšieho zabitia z nedbalosti na ťažké zabitie z nedbalosti. Ak by súd potvrdil jeho vinu, pri tomto trestnom čine mu hrozí až osem rokov za mrežami.
Podľa mediálnych informácií sa prívlastok ťažké v prípade nedbalostného zabitia používa napríklad, ak motorista zapríčiní dopravnú nehodu so smrteľným následkom pod vplyvom alkoholu alebo drog.
Madsen však akékoľvek podozrenia odmieta a so svojou právnou zástupkyňou už skôr oznámil, že sa zatiaľ ku kauze viac vyjadrovať nebudú.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.