New York, 29. septembra 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Informáciu o tomto presune oznámil v BR OSN stály predstaviteľ Sýrie pri OSN Bašar Džaafari. Džaafari vyhlásil, že USA namiesto oslobodenia Rakky začali „súťažiť“ so sýrskou armádou o oslobodenie Dejr ez-Zoru, uvádza TASS

Informáciu o tomto presune oznámil v BR OSN stály predstaviteľ Sýrie pri OSN Bašar Džaafari.

Pripomenul, že vojenské rezorty Ruska a Sýrie oznámili skoré oslobodenie Dejr ez-Zoru a vojská SAR, zlikvidujúc 850 teroristov, „prinavrátili kontrolu nad mestom a blízkymi oblasťami“.
„Predstavte si, dámy a páni, čo sa udialo ďalej. Medzinárodná koalícia s USA na čele zastavila operácie v Rakke, bašte IS a nasmerovala tzv. Slobodnú sýrsku armádu na Dejr ez-Zor, ktorý už na daný moment oslobodili naše vojská,“ zdôraznil Džaafari.
Obvinil USA z toho, že americké letectvo už pred rokom pomohlo bojovníkom teroristickej organizácie Islamský štát zbombardovať strategickú výšinu pri Dejr ez-Zore, obsadenú vojskami Sýrie. Džaafari povedal, že „situácia sa zopakovala 21. septembra“ 2017.
Okrem toho oznámil, že vzdušné snímky, ktoré má od Ruska, „dosvedčujú, ako si americké sily a formácie IS odovzdávajú bez boja svoje pozície“. Stály predstaviteľ Ruska Vasilij Nebenza na to vyzval partnerov, aby sa „nezahrávali s teroristami“ a nezavadzali pri „prenasledovaní a likvidácii bojovníkov“ za hranicami Dejr ez-Zoru.
Podľa vz.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.