Istanbul 30. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hussein Malla)
 
Policajti z tureckého protiteroristického útvaru podnikli razie zamerané za zatknutie 63 ľudí, vrátane pilotov, za ich údajné prepojenie s nevydareným pokusom o prevrat z roku 2016. V stredu o tom informovala turecká štátna tlačová agentúra Anadolu a následne agentúra DPA

Ilustračné foto

Generálna prokuratúra v Ankare vydala zatykače na 63 podozrivých, vrátane 46 pilotov vrtuľníkov, ktorí sú stále v aktívnej službe.
Zatykače boli vydané pre podozrenie z napojenia na duchovného Fethullaha Gülena žijúceho v exile v USA, ktorého turecká vláda obviňuje zo zorganizovania neúspešného puču, uskutočneného frakciou v armáde v roku 2016. Gülen tieto obvinenia odmieta.
Medzi podozrivými sú aj traja plukovníci, uviedla Anadolu.
Zatiaľ nie je známe, koľko podozrivých pri raziách naozaj zatkli.
Turecké úrady aj vyše 30 mesiacov po prekazenom puči pokračujú v tvrdých, takmer každodenných zásahoch proti údajným gülenovcov. Od prevratu bolo z armády prepustených celkovo 15.213 príslušníkov, informovalo turecké ministerstvo obrany 19. januára.
 
Príspevok Ďalšie zatýkanie v Turecku kvôli puču z roku 2016, zatkli 63 ľudí – vrátane pilotov zobrazený najskôr Hlavné správy.