Bratislava 3. marca 2017 (HSP/Foto:PrintScreen:startlab.sk)

Kontroverzný denník N známy svojím extrémne liberálnym zameraním a pro-západnou propagandou sa rozhodol vydať príručku proti “propagande a konšpiráciám”, ktorú chce v počte 3000 kusov rozdať grátis po stredných školách. O pomoc žiada aj ľudí. Vyhlásili finančnú zbierku.

Denník N vyhlásil finančnú zbierku. Chce vydať príručku proti “konšpiráciám” pre stredoškolských študentov

Denník N svoju zbierku vyhlásil na webe StartLab.sk. Vydavateľstvo žiada svojich fanúšikov o finančnú podporu na vydanie príručky proti “konšpiráciám”. Suma, ktorú chce vyzbierať, je vo výške 2550 eur. V súčasnosti už tam svieti suma vyše 3600 eur.

Príručky chce v náklade 3 tisíc výtlačkov grátis distribuovať ako učebnú pomôcku na stredné školy. Študenti tak budú zrejme čoskoro vystavení propagande tohto kontroverzného, extrémne liberálneho a pro-západného denníka.

“Zavádzajúce informácie a propaganda šírené po internete predstavujú jedno zo zásadných ohrození pre súčasné Slovensko. Domáci extrémisti aj cudzie mocnosti, ktoré majú záujem ovplyvniť dianie u nás aj v celom regióne Strednej Európy, získali s masovým nástupom sociálnych sietí účinný nástroj na ovplyvňovanie verejnej mienky. Redaktor Denníka N Vladimír Šnídl spolu s ďalšími novinármi preto pripravuje špeciálny časopis, v ktorom vysvetlí, ako nenaletieť propagande a konšpirátorom”, píše sa v úvode výzvy na zbierku.

Publikácia bude mať najmenej 60 strán formátu A4.

Denník N tiež vysvetľuje, prečo si vybrali práve stredné školy:

– Prieskumy ukazujú vysokú podporu extrémizmu medzi mladými.

– Učiteľom chýbajú aktuálne materiály, ktoré by zhrňovali dianie na  slovenskom internete

– Vysoká koncentrácia ľudí na jednom mieste. ”

Časopis s príručkou by mal byť hotový už začiatkom marca 2017. Počas marca a apríla prebehne komunikácia so školami. Časopis bude do tried dodaný najneskôr v máji.

Je však vôbec prípustné, aby takýto kontroverzný denník vydával príručky pre stredoškolákov? Denník N taktiež okrem iného propagandisticky podporuje novovznikajúce politické hnutie “Progresívne Slovensko”. Spolumajiteľ tohto denníka dokonca toto hnutie aj finančne podporil.

Na príručkách sa svojimi pripomienkami majú podieľať novinári Denníka N Juraj Koník, Filip Struhárik, Martin M. Šimečka, tréner “kritického” myslenia Ján Markoš, grafik a publicista Jakub Goda, “odborník” na extrémizmus Daniel Milo, kontroverzný stredoškolský učiteľ a aktivista Juraj Smatana, politológ Martin Kovanič, učiteľka 2. stupňa ŽS Adriana Parížeková, stredoškolský učiteľ Stanislav Ďurek.

Samuel Gdovin