Amri si na tejto stanici kúpil cestovný lístok do talianskeho Milána s prestupom v meste Chambéry. Platil zaň v hotovosti. Ako dnes informovala francúzska televízia BFMTV, bezpečnostné kamery zachytávajú 24-ročného Tunisana v budove stanice a potom aj na nástupišti. Záznam bol nasnímaný minulý štvrtok, teda tri dni po útoku v Berlíne, kde po náraze kamiónu do návštevníkov vianočných trhov zahynulo 12 ľudí a ďalších 48 utrpelo zranenia.

Vyšetrovatelia podľa BFMTV nevedia, ako a kedy terorista vstúpil na francúzske územie. Predmetom skúmania sú ešte stále aj zábery z bezpečnostných kamier. Muža identifikovaného ako Anis Amri usmrtili v noci na 23. decembra policajti v meste Sesto San Giovanni pri severnom okraji Milána. Tamojšia polícia ho zastavila okolo 03.00 h v rámci bežnej kontroly, načo vytiahol zbraň a postrelil príslušníka, ktorý od neho požadoval predloženie dokladov.

Pri tele zastreleného muža sa našli cestovné lístky na cestu z Lyonu cez Chambéry do Milána. Jeden z lístkov nebol náležite označený. Na základe nových informácií v prípade si podľa BFMTV treba položiť otázku, ako Anis Amri mohol prejsť cez dvoje hraníc a prekonať 1000 kilometrov a to všetko v čase, keď po ňom od stredy pátrali polície európskych štátov. 

Sekcia parížskej prokuratúry pre boj s terorizmom sa týmto prípadom začala zaoberať pre „podozrenie z vraždy a pokusu o vraždy spojenej s terorizmom“ a „pre podozrenie so spolčovania s úmyslom spáchať teroristický čin“. Vyšetrovanie má na starosti justičná polícia a agenti francúzskej vnútornej tajnej služby DGSI.