Londýn 21. februára 2019 (HSP/Foto:Vianney Le Caer/Invision/AP)
 
Vedúci výkonný riaditeľ a hlavný kreatívny riaditeľ luxusnej módnej značky Burberry sa ospravedlnili za to, že počas londýnskeho týždňa módy predviedli na móle mikinu so slučkou na krku

Snímka z prehliadky

Marco Gobbetti, výkonný riaditeľ FTSE, uviedol v utorkovom vyhlásení, že Burberry “hlboko ľutuje, čo sôsobili” a  slučku odstránia zo svojej kolekcie jeseň-zima 2019 spolu so všetkými fotkami, na ktorých boli kúsky prezentované.
Riccardo Tisci, kreatívny riaditeľ spoločnosti Burberry, sa tiež ospravedlnil a povedal, že hoci ho k designu inšpirovala námorna tématika, uvedomil som si, že to bolo necitlivé.
Liz Kennedy, modelka, ktorá umiestnila fotografiu s kapucňou a s dlhým odkazom, adresovaným Burberry a Tisci na Instagram, napísala, že samovražda jednoducho v móde nemá čo hľadať. Značky dokážu šokovať aj inými spôsobmi, takže sa podľa nej nehodí zosmiešňovať predmet, ktorým si tisíce ľudí zobrali život.
Ako uvádza portál Guardian, jej príspevok vyvolal veľa negatívnych komentárov na sociálnych sietiach namierených na Burberry a Tisci.
Kennedy a ďalší kritici uviedli, že spoločnosť to mala predvídať.
 
 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
#repost #Burberry has apologized for showing a hoodie with a noose around the neck during #London Fashion Week. The company was called out by one of its own models: cnn.it/2DOmNbS @cnn @burberry Follow us and subscribe on our website at trumpetxradio.net. Music, Talk Radio, and More. #Detroit #LasVegas #Qatar #Nigeria #LosAngeles #Ghana #Africa #Atlanta #NewYork #Dubai #Iran #Shanghai #Sydney #Egypt #noi #Brazil #Fashion #Paris #London #Ireland #TrumpetX #Farrakhan #blackgirls #business #fashion
Príspevok, ktorý zdieľa TRUMPET X THE MAGAZINE (@trumpetxthemagazine),

“Masívna značka ako Burberry, ktorá je zvyčajne považovaná za komerčnú a elegantnú, by nemala prehliadať takú zjavnú podobnosť. Po tom, ako som videla tento model, som mala pocit, ako keby som bol späť tam, kde som bola, keď som prežila skúsenosť so samovraždou v mojej rodine,” napísala Kennedy na Instagram.
Toto faux pas prichádza po viacerých módnych prešľapoch. Príkladom je značka Gucci, ktorá minulý týždeň stiahla z trhu sveter, ktorého nadrozmerný golier sa mal podobať na čiernu tvár.
Známa speváčka, Katy Perry, stiahla z predaja svoje topánky kvôli obvineniu z rasizmu (viac v článku).
 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
@burberry @riccardotisci17 Suicide is not fashion. It is not glamorous nor edgy and since this show is dedicated to the youth expressing their voice, here I go. Riccardo Tisci and everyone at Burberry it is beyond me how you could let a look resembling a noose hanging from a neck out on the runway. How could anyone overlook this and think it would be okay to do this especially in a line dedicated to young girls and youth. The impressionable youth. Not to mention the rising suicide rates world wide. Let’s not forget about the horrifying history of lynching either. There are hundreds of ways to tie a rope and they chose to tie it like a noose completely ignoring the fact that it was hanging around a neck. A massive brand like Burberry who is typically considered commercial and classy should not have overlooked such an obvious resemblance. I left my fitting extremely triggered after seeing this look (even though I did not wear it myself). Feeling as though I was right back where I was when I was going through an experience with suicide in my family. Also to add in they briefly hung one from the ceiling (trying to figure out the knot) and were laughing about it in the dressing room. I had asked to speak to someone about it but the only thing I was told to do was to write a letter. I had a brief conversation with someone but all that it entailed was “it’s fashion. Nobody cares about what’s going on in your personal life so just keep it to yourself” well I’m sorry but this is an issue bigger than myself. The issue is not about me being upset, there is a bigger picture here of what fashion turns a blind eye to or does to gain publicity. A look so ignorantly put together and a situation so poorly handled. I am ashamed to have been apart of the show. #burberry. I did not post this to disrespect the designer or the brand but to simply express an issue I feel very passionate about.
Príspevok, ktorý zdieľa 🦎 (@liz.kennedy_),

 
Príspevok Ďalšie faux pas v móde? Burberry sa ospravedlňuje za mikinu so slučkou zobrazený najskôr Hlavné správy.