Tokio 8. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Jae C. Hong)

Záujem o vstupenky medzi domácimi obyvateľmi na budúcoročné olympijské hry v japonskom Tokiu je enormný. Organizátori vo dvoch predchádzajúcich lotériách rozdelili už 3,57 milióna lístkov a do tretieho žrebovania vložili ďalších viac ako milión vstupeniek. Údajne je však záujem o lístky viac ako desaťnásobný v porovnaní s ponukou

Na snímke maskot letných olympijských hier v roku 2020 v Tokiu

„Robíme maximum pre to, aby sme v čo najvyššej možnej miere uspokojili očakávania ľudí. Bohužiaľ, máme obmedzené kapacity,“ ozrejmil riaditeľ podujatia zodpovedný za predaj vstupenky Hidenori Suzuki. V novembri 2019 ide o poslednú lotériu vstupeniek na OH 2020 určenú domácim, ďalšie lístky už budú v ponuke aj pre záujemcov mimo japonského územia.

Celkovo by malo byť k dispozícii približne 7,8 milióna vstupeniek na všetky olympijské súťaže vrátane ceremoniálov a až 70 percent by si mali podeliť Japonci. Japonskí organizátori v súvislosti s podujatím získali mnoho lokálnych sponzorov, čo so sebou prináša tiež odliv vstupeniek. Súčasťou vyrovnania je totiž okrem reklamy aj plnenie formou vstupeniek na olympijské súťaže.

Veľký záujem o lístky na OH 2020, ktoré sa uskutočnia od 24. júla do 9. augusta 2020, so sebou priniesol aj viacero ďalších nepríjemných správ. Ceny ubytovania stúpli do astronomických výšok a obavy vzbudzuje aj kapacita dopravného systému v Tokiu.

Výnos zo vstupeniek odhadujú organizátori olympiády na úrovni 800 miliónov amerických dolárov, čo by malo vykryť takmer 15 percent rozpočtu z verejných zdrojov (približne 5,6 miliardy USD). OH 2020 by mali stáť celkovo až 25 miliárd USD.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj