Salisbury/Moskva 23. septembra 2018 (HSP/Foto: Instagram)

 
Ruská modelka, ktorá tvrdí, že spolu s manželom pocítili nevoľnosť v reštaurácii v Salisbury, tiež tvrdí, že bola terčom vrahov, ktorých poslal ruský prezident Putin

Na snímke Anna Shapirová

Anna Shapirová (30) náhle ochorela spolu s manželom v reštaurácii Prezzo uplynulú nedeľu večer, pričom vyvolala obavy, že sa môže jednať o ďalší nervový útok po otrave Skripaľovcov.
Wiltshirská polícia uviedla, že dvaja ľudia, ktorým prišlo zle, neboli vystavení “žiadnemu nervovému útoku”, no vyšetrovanie pokračuje.
Denník Sun následne uviedol, že bezpečnostné zdroje sa nazdávajú, že nevoľnosť mohla byť spôsobená jedom na potkany.
Shapirová, ktorej otec bol údajne “generálom v ruskej armáde, ktorý hral vo vojenskom orchestre”, prehlásila, že jej manžel Alex King (42) skolaboval na toalete v reštaurácii a z úst mu vytekala pena. King ostáva v nemocnici na pozorovaní.
Shapirová sa nazdáva, že cieľom mohla byť práve ona, pretože neuznáva ruského prezidenta. Pre denník The Sun uviedla, že si myslí, že Rusi sa nazdávajú, že ona pracuje ako špiónka pre Britov, pričom povedala: “Bola som terčom Putinových poskokov. Chceli ma mať mŕtvu, pretože sa staviam proti Putinovi a mojej krajine som sa otočila chrbtom. Rusko je schopné všetkého.”
Polícia však ich nevoľnosť nespája s otravami v Salisbury a Amesbury.

 

Príspevok Ďalšia otrava v Británii. Tentoraz ruská modelka, po ktorej ide Putin zobrazený najskôr Hlavné správy.