Hongkong 27. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Flickr)

Hongkonská polícia informovala, že v mestskej časti Jüan Lang, kde sa v sobotu koná ďalší prodemokratický protest, zatkla tesne pred začiatkom oficiálne zakázanej demonštrácie muža, ktorý zranil nožom iného muža. Píše o tom agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie policajné zdroje

Ilustračné foto

Demonštranti začali v priebehu sobotného dňa v tejto oblasti demonštrovať aj napriek policajnému zákazu. V tej istej mestskej štvrti na železničnej stanici napadol minulú nedeľu demonštrantov dav útočníkov železnými a drevenými palicami.

Najnovšia demonštrácia má byť manifestáciou vzdoru a odporu voči týmto doposiaľ neznámym násilníkom, ktorí zbili desiatky ľudí. Útočníci boli oblečení v bielom, aby ukázali, že sú na druhej strane barikády než hongkonskí demonštranti, ktorých rozpoznávacím znamením je čierny odev.

Masové demonštrácie sa začali v Hongkongu minulý mesiac. Vyvolal ich návrh kontroverzného zákona o extradícii, ktorý by umožnil hongkonským úradom vydávať osoby podozrivé zo spáchania trestného činu orgánom v pevninskej Číne.

Napriek tomu, že návrh zákona bol už odvtedy stiahnutý, obyvatelia stále vychádzajú do ulíc a protestujú proti politike správkyne Hongkongu Carrie Lamovej. Dožadujú sa priamych volieb, rozpustenia aktuálneho hongkonského zákonodarného zboru a vyšetrenie údajnej policajnej brutality.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj