Idlib 11. októbra 2018 (HSP/Iarex/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Portál Iarex prináša opätovne príjemnú správu, informuje o novej likvidácii ďalšieho proamerického poľného veliteľa v Idlibe

Ilustračné foto: Snímka z videa

Včera sa úspešne skončilo sťahovanie ťažkých zbraní z demilitarizovanej 15 km zóny v Idlibe. Turci držia slovo a to, na čom sa dohodli s Rusmi, plnia. Žiaľ, procesu sa na vlastnú škodu snažia brániť niektorí proamerickí poľní velitelia protiasadovských bánd, najmä z bandy Hayaat Tahrir as Sham, úzko prepojenej s al Kaidou.
Proces demilitarizácie Idlibu je však nezastaviteľný, napriek odporu niektorých proamerických poľných veliteľov. Podľa informácii Al Masdar News sa v Idlibe naplno obnovila lovecká sezóna. Včera sme informovali, že neznámi ozbrojenci zlikvidovali poľného veliteľa al Durera, dnes informujeme, že došlo aj k likvidácii saudského občana Abu Jusufa al Dzazráviho, ktorý bol pravou rukou hlavného veliteľa bandy Hayat Tahrir  as Sham,  Abu Mohammeda al Julaniho.
Abu Mohammed al Julani tak dostal jednoznačný signál, že neznámi ozbrojenci sa už prepracovali až do jeho tesnej blízkosti a mal by zvážiť, či ho CIA dokáže chrániť, alebo sa aj on stane terčom útoku neznámych ozbrojencov. Podľa informácii miestnych obyvateľov v posledných hodinách zahynul aj jeden z významnejších čečenských zabijákov, ktorí v bande pôsobia už niekoľko rokov. Za posledných päť dní neznámi strelci zlikvidovali troch poľných veliteľov a 5 členov ich ochranky.
Do 15.10.2018 musia demilitarizovanú zónu opustiť aj všetci členovia protiasadovských bánd. Majú dve možnosti, alebo odídu po svojich nohách, alebo nohami dopredu.
 
Základné informácie o Hayat Tahrir as Sham

 
Príspevok Ďalší z proamerických protivládnych poľných veliteľov v Idlibe zlikvidovaný zobrazený najskôr Hlavné správy.