Ďalší z majstrovských trikov Roberta Mistríka: Ani jeho poslaneckí kolegovia nevedeli, že je zrejme poslancom Národnej rady!

Bratislava 7. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
V Národnej rade Slovenskej republiky, v tlačovej miestnosti sa vo štvrtok konala zaujímavá tlačová konferencia. V infoservise NR SR bola avizovaná ako tlačovka poslankyne Simony Petrík (strana Spolu) na tému štátny rozpočet. Moderátor však tlačovku uviedol ako Mistríkovu, a ten následne potvrdil, že ide naozaj o jeho tlačovku!

Na snímke uprostred Robert Mistrík, vľavo Simona Petrík a vpravo Eugen Jurzyca

Kandidát na funkciu prezidenta Robert Mistrík privítal novinárov na svojej tlačovej besede vyjadrením, že vo funkcii prezidenta by chcel občanom pomôcť, a keďže medzi najdôležitejšie oblasti patria verejné financie, chcel by sa viac venovať aj ekonomickým témam.
Vyhlásil: „Ak budem zvolený, výrazne posilním ekonomický akcent pri výkone funkcie prezidenta a oblasť ekonomiky štátu by mala mať v jeho agende porovnateľnú vážnosť a dôležitosť ako protokol a zahraničná politika.“
„O zásadných veciach v našej spoločnosti sa predsa nemôže rozhodovať za zatvorenými dverami koaličných rád, z ktorých často vychádzajú nesystémové a nezmyselné návrhy,“ uviedol kandidát Mistrík.
Môžeme sa teda tešiť, že ak sa stane prezidentom, o zásadných veciach štátu už nebudú rozhodovať koaličné rady za zatvorenými dverami, ale chemik z prezidentského paláca, ktorý je okrem iného aj geniálnym ekonómom.
„Posilním aj vlastný ekonomický tím tak, aby sa úrad prezidenta stal rešpektovanou autoritou v diskusiách s vládou a s ministrami,“ povedal ďalej kandidát, ktorý v predchádzajúcich svojich predvolebných vystúpeniach spomínal čosi o zefektívnení fungovania štátu a hlási sa k agende svojich podporovateľov zo SaS, ktorí by štátny aparát chceli zoštíhliť.
A tu hneď máme prvý príklad zoštíhlenia: do Prezidentského paláca chce nasťahovať ekonómov, a začať tak budovať nové paralelné mocenské centrum, opozičné voči ministerstvám hospodárstva a financií.
 
V ďalšom priebehu svojej tlačovky Mistrík hovoril o tom, že rozpočet, ktorý vláda prijala, je úplne zlý. A na koniec svojho vystúpenia uviedol svojich hostí: „Na túto tlačovú konferenciu som si dovolil pozvať dvoch poslancov Národnej rady SR, pani Simonu Petrík a pána Eugena Jurzycu, ktorí to cítia podobne, a poprosil by som ich o pár slov.“
Po vystúpení poslancov Simony Petrík a Eugena Jurzycu bol ešte priestor na jednu novinársku otázku. Pána Mistríka sme sa spýtali: „Aký je Váš postoj ku globálnemu paktu o migrácii? Súčasnému prezidentovi Kiskovi by nikto nemohol zabrániť ísť do Marrákeša vyjadriť svoj postoj a tým vlastne ten pakt v mene Slovenska odobriť, aj napriek negatívnemu stanovisku vlády a parlamentu. Ako by ste sa na jeho mieste zachovali Vy?“
Mistrík: „Ja som svoj názor vyjadril verejne, bol aj publikovaný. Ja som navrhoval, aby sme o tomto pakte diskutovali, pretože tento pakt rozdeľuje nielen našich občanov, ale aj svetovú verejnosť. Vyjadril som názor, že by sme sa nemali nikde ponáhľať a za každú cenu zastávať jedno alebo druhé radikálne riešenie a diskutovať o tomto pakte.“
Toľko teda jasná Mistríkova odpoveď na otázku, či by na Kiskovom mieste išiel do Marrákeša alebo nie. Záznam z jeho predvolebnej tlačovej besedy nájdete tu:
 

 
Je tu však jedna maličkosť, nad ktorou sa treba pozastaviť. Tlačová miestnosť Národnej rady je určená na tlačové besedy členov parlamentu. A áno, môžu si so sebou priviesť aj návštevu, ak na tej tlačovke vystupuje ako pozvaný hosť.
Rozhodne to však nie je miestnosť určená na tlačovky ľudí, ktorí nemajú s parlamentom nič spoločné, a ktorí pod oficiálnym krytím niektorého poslanca vyhlásia tlačovku za svoju a riešia tam svoju vlastnú agendu. Na názor na túto vec sme sa spýtali aj poslancov NR SR Miroslava Číža (Smer-SD) a Petra Marčeka (nezávislý).
Číž: „Poslanec si môže pozvať ako hosťa koho chce. Ale ak je to naopak, že je to tlačovka niekoho cudzieho, na ktorej poslanci NR SR vystupujú iba ako hostia, tak potom je to zneužitie priestorov Národnej rady, pretože tie priestory nie sú k dispozícii na takéto účely verejnosti.“
Marček: „Takto by to určite nemalo byť. Som zvedavý čo by povedali médiá, keby to nebol pán Mistrík, ale niekto iný.“
A naozaj: viete si predstaviť, že by niekto iný rovnako suverénne až arogantne ako Robert Mistrík zneužil meno niektorého poslanca a robil si pod zámienkou potreby vyjadriť sa k štátnemu rozpočtu svoju predvolebnú show v priestoroch vyhradených pre členov parlamentu, ešte k tomu štvrť roka pred začiatkom oficiálnej predvolebnej kampane?
Viete si predstaviť, že by toľkú dávku nekritickosti až bezočivosti prejavil napríklad investigatívny žurnalista Martin Daňo, sudca Štefan Harabin, prípadne ľubovoľný iný mimoparlamentný kandidát na prezidenta, ktorý presne tak isto ako Robert Mistrík alebo ktorýkoľvek iný občan SR nemá na parlamentnej pôde žiadne právo organizovať tlačovky?
Ivan Lehotský
 
Príspevok Ďalší z majstrovských trikov Roberta Mistríka: Ani jeho poslaneckí kolegovia nevedeli, že je zrejme poslancom Národnej rady! zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)