Wuppertal 18. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Twitter)

Podľa policajných zdrojov spáchali útok viacerí páchatelia
Najmenej jeden človek prišiel dnes o život a ďalší utrpel zranenie pri útoku nožmi, ku ktorému došlo popoludní vo Wuppertale-Elberfelde v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.
Na snímke polícia na mieste útoku

Informoval o tom Západonemecký rozhlas (WDR) s odvolaním sa na policajné zdroje Podľa nich sú viacerí páchatelia na úteku, nie je vylúčené, že sa zabarikádovali v nešpecifikovanom objekte.
Zranená osoba má 25 rokov a je po prevoze do nemocnice v starostlivosti lekárov, obeť útoku mala 31 rokov. Podľa očitých svedkov došlo pred použitím nožov k sporu medzi mužmi, ktorý potom eskaloval. Hovorí sa aj o mačetách a mečoch, tieto špekulácie nie sú však potvrdené.
Na mieste sú príslušníci policajnej jednotky osobitného určenia, dejisko činu v centre je hermeticky uzavreté. Polícia podľa informácií WDR prehľadala istú diskotéku, v ktorej predpokladala úkryt páchateľov.
Nemecká polícia pokračuje vo Wuppertale a jeho okolí v zatiaľ neúspešnom pátraní po útočníkoch, ktorí ubodali 31-ročného muža z Iraku a spôsobili zranenia jeho o šesť rokov mladšiemu bratovi.
Vyšetrovatelia však zatiaľ nedisponujú indíciami, že by za útokom mohol byť teroristický motív, informoval Západonemecký rozhlas (WDR) s odvolaním sa na policajné zdroje. Útoku podľa očitých svedkov predchádzal verbálny spor, ktorý vyústil v použitie násilia. Príčiny sú však naďalej neznáme.
Ani domová prehliadka, ktorú v objekte neďaleko miesta činu realizovali na základe podnetov občanov príslušníci policajnej jednotky osobitného určenia, nepriniesla očakávaný výsledok – objavenie hľadaných útočníkov.
Špekulácie o použití mačiet a mečov zostávajú nepotvrdené.  Ako zdôraznila hovorkyňa polície, vyšetrovanie prípadu pokračuje všetkými smermi.