Svet 10. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Felipe Dana)

Feministická internetová stránka Jezebel, v ktorej sú potraty označované za bezpečné, legálne a mali by byť kedykoľvek k dispozícii, prináša článok o tom, že mať deti v environmentálne ničenom svete je zlé. Informoval Lifenews.
Ilustračné foto

Autorka článku, Madeleine Daviesová, sa pýta: „Ako ospravedlníme to, že do tohto sveta, ktoré sa stáva environmentálne ničeným, prinášame deti?“
Ďalej cituje článok z New York Times, v ktorom sa píše, že mladí ľudia sú „zavalení bolestivými etickými otázkami, s ktorými sa minulé generácie nemuseli konfrontovať. Niektorí sa obávajú kvality života ich detí, ktorí sa rodia v čase, kedy sú záplavy, obrovské požiare a extrémne počasie čím viac tým bežnejšie. Iní zasa tvrdia, že mať dieťa je jeden z najnákladnejších činov.“
Daviesová naďalej poukazuje na fakt, že nedokáže nájsť nikoho, kto by s ňou s touto myšlienkou súhlasil, práve naopak, nachádza matky, ktoré sa rozhodli mať deti, bez ohľadu na to, aký to bude mať dopad na preľudnenie a klimatické zmeny.
Na konci článku dodáva, že aj ona predpokladá, že nakoniec vyhrá biológia nad „zachránením planéty“, pričom ale tvrdí, že priniesť na svet ďalší ľudský život je svojím spôsobom deštruktívne a ničivé.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.