Damask 21. februára 2017 (HSP/warfiles/Foto:TASR/AP-Bela Szandelszky)

 

Ruský portál warfiles uverejnil informáciu o smrti dvoch ruských dôstojníkov špeciálnych síl

V Sýriu zahynuli major Pavel Kozačenko a nadporučík Vadim Magamurov. Podľa informácii zverejnených portálom warfiles pochovali dňa 19.2.2017 v meste Penza 31 ročného majora Kozačenka, člena námornej pechoty, ktorý padol v oblasti Palmýry pri špeciálnej operácii ruských síl. Ruský oddiel zlikvidoval skupinu teroristov ISIS v ktorej sa nachádzali dvaja poľní velitelia. Major Kozačenko pri boji, šliapol na mínu, pripravenú teroristami.

Ilustračné foto

V Jekaterinburgu pochovali 31 ročného nadporučíka Vadima Magamurova, ktorého zastrelil z guľometu terorista ISIS. Podľa slov Elnara Sadirova, blízkeho priateľa nadporučíka Vadima Magamurova, nadporučík Magamurov slúžil ako veliteľ rozviedky a v Sýrii už bol na druhej rotácii. Magamurov skončil delostreleckú veliteľskú školu.

Okrem týchto dvoch dôstojníkov zahynuli ešte dňa 20.2.2016 štyria ruskí vojenskí poradcovia. Ich automobil, ktorý bol súčasťou kolóny sýrskych ozbrojených síl narazil na mínu. Štvorica ruských vojenských poradcov zahynula v blízkosti vojenského letiska T-4 v provincii Homs. Mená poradcov, ktorí zahynuli pri letisku T-4 Ministerstvo obrany RF nezverejnilo.

 

Príspevok Ďalší šiesti ruskí vojaci zahynuli v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.