Viedenské Nové Mesto 14. januára 2019 (HSP/Foto: TASR/DPA- Holger Battefeld)
 
V nedeľu ráno v parku Antona Wodicu vo Viedenskom Novom Meste našlo “viacero osôb” v kríkoch telo mladého 16-ročného dievčaťa pokryté listami a konármi. Polícia už aj našla a zatkla podozrivého Sýrčana

Ilustračné foto

Ako informujú rakúske noviny Die Presse podľa agentúry APA, dievča sa z návštevy v meste v noci nevrátilo. Po nájdení jej tela, ktoré páchateľ ukryl, nastalo celodenné pátranie a ​​v ranných hodinách pondelok ráno mohla krajinská dolnorakúska polícia zatknúť podozrivého.
Podľa policajného hovorcu Johanna Baumschlagera ide o 19-ročného Sýrčana Yazana A., bývalého priateľa dievčaťa, ktorý sa k vražde priznal. Po vypočúvaní dvakrát v pondelok ráno bol odvezený do väznice vo Viedenskom Novom Meste.
Ďalšie podrobnosti však prokurátor Markus Bauer necháva v tajnosti.
Hovorca však dodal, že prokuratúra podala trestnú sťažnosť proti tomuto Sýrčanovi ešte v decembri 2018 na okresnom súde Viedenského Nového Mesta” za obvinenie zo sexuálneho obťažovania a útoku na osobu, ktorá sa najnovšie stala obeťou vraždy.
Sýrčan má priamy azylový status. Podľa hovorcu ministerstva vnútra christopha Pölzla, právny rámec pre možnosť stiahnutia štatútu ochrany je takzvaná smernica o štatúte a Ženevský dohovor o utečencoch. Napríklad je potrebná požiadavka na obzvlášť závažný trestný čin, ku ktorému už v tomto prípade došlo, no v roku 2018 ešte nie.
Šlo už o tretí násilný čin v Dolnom Rakúsku počas jedného týždňa, ktorej obeťou sa stala žena. V utorok bola 40-ročná matka štyroch detí  bodnutá v Amstettene, v stredu v noci zaútočil páchateľ na 50-ročnú v Krumbachu. Obaja podozriví sú vo väzbe.
 
Príspevok Ďalší ohavný skutok: Vražda 16-ročného rakúskeho dievčaťa, k činu sa priznal sýrsky azylant zobrazený najskôr Hlavné správy.