Praha 18. augusta 2017 (HSP/Foto: Screenshot SZPI)

Česká potravinová inšpekcia nariadila stiahnuť z predaja už tretí kečup, ktorý obsahoval menšie množstvo paradajok, ako sa uvádzalo na etikete výrobku
Kečup, ktorý Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nariadila stiahnuť z predaja

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nariadila obchodnému reťazcu Kaufland Česká republika v.o.s. stiahnuť z predaja výrobok pôvodom z Poľska značky „Benita Ketchup mild“ s označením dátumu minimálnej trvanlivosti do 10. 05. 2018.
Uviedol to tlačový hovorca SZPI Pavel Kopřiva, ktorý ďalej vysvetľuje dôvod takéhoto kroku: “Laboratórna analýza preukázala obsah paradajok v množstve 70 g použitých na výrobu 100 g kečupu oproti informácii na obale uvedenej výrobcom: „Na prípravu 100 g výrobku bolo použitých 140 g paradajok.“ Spotrebitelia tak boli klamaní o obsahu zložky, ktorá bola použitá k výrobe potraviny v polovičnom množstve oproti údaju uvedenom na obale.”
Predajca musel tento druh kečupu ihneď stiahnuť z pultov vo všetkých svojich pobočkách v Českej republike a bude mu udelená pokuta.
V krátkom čase ide už o tretí druh kečupu, ktorý sa musel stiahnuť z predaja u našich západných susedov, keď SZPI na svojich stránkach informovala tiež o menšom obsahu paradajok, ako sa uvádzalo na etikete, v kečupe „Kania CURRY KETCHUP Mild“ (26.7.2017) a  K-Classic (21.7.2017).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.