Bratislava 27. septembra 2017 (HSP/Foto: TASR-Štefan Puškáš)

Nezávislý poslanec NR SR, ktorý kandidoval za stranu Sme rodina – Boris Kollár, Peter Marček dnes na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám podal žiadosť adresovanú prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. Žiadosť poslanca sa týka stretnutia našej hlavy štátu s finančníkom a „filantropom“ Georgom Sorosom.

Na snímke Peter Marček

K stretnutiu medzi prezidentom Kiskom a Sorosom došlo počas oficiálnej návštevy USA v rámci konania 72. Valného zhromaždenia OSN (viac TU).
Poslanec vzhľadom na uvedené stretnutie žiada zápis zo stretnutia. Ten je “podľa platného práva v Slovenskej republike povinný viesť každý subjekt, ktorý, čo i len z časti používa finančné prostriedky pochádzajúce z rozpočtovej kapitoly štátneho rozpočtu,” uvádza Marček vo svojej žiadosti.

Súčasťou Marčekovej žiadosti je aj 10 otázok. Poslanec sa pýta: „Kto a kedy  požiadal o schôdzku alebo stretnutie? Kedy a kde sa schôdzka uskutočnila? Kto bol na schôdzke prítomný? Ktoré osoby zo slovenskej strany a ktoré osoby na strane pána Georga Sorosa sa schôdzky ešte zúčastnili?“

Medzi ďalšie informácie, ktoré boli žiadané patrí aj to: „Akou konkrétnou formou  prišiel  návrh na realizáciu schôdzky? Akou konkrétnou formou odišla odpoveď potvrdzujúca účasť na schôdzke? Ktorá fyzická alebo právnická osoba schôdzku zorganizovala? Ako dlho  trvalo stretnutie?“

Poslanca ako aj mnohých občanov Slovenskej republiky zaujíma: „Čo bolo predmetom a obsahom rokovania? Vyjadril Prezident Slovenskej republiky alebo prípadne osoba tvoriaca súčasť jeho sprievodu finančníkovi nejaké ubezpečenia, prísľuby, uistenia, záväzky, dohody alebo prehlásenia o názorovej zhode?“

O odpovedi zo strany Kancelárie prezidenta SR vás budeme informovať.

Soros a rozvrat Európy
Soros sa mnohé roky angažuje v treťom sektore. Cez svoju Nadáciu otvorenej spoločnosti financuje mimovládky v desiatkach krajín. Títo jeho treťosektoroví zamestnanci následne presadzujú jeho záujmy.

V poslednej dobej je v konflikte najmä s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, ktorý odmietol splniť Sorosov plán na dovoz milióna migrantov ročne do Európy a zavrel hranice. Maďarská vláda spustila aj oficiálnu informačnú kampaň, keď v televízii a na bilboardoch zosmiešnila Sorosove názory na migráciu a vyzvala Maďarov: “Nedovoľme Sorosovi, aby sa smial naposledy!”, čím vlastne vyzvala občanov, aby sa nedali presvedčiť mimovládkami a médiami, ktoré posluhujú tomuto finančníkovi.

Prednedávnom taktiež unikli dokumenty, ktoré popisujú, ako George Soros rozvracia Európu. Z viac než 2500 e-mailov z neziskových organizácií, ktoré sponzoruje tento americký miliardár, vyplynulo, že Soros míňa milióny na ovplyvňovanie politiky EÚ, podporu rodovej ideológie, imigrácie, Ukrajinskej chunty a podobne.