Nikózia 13. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Scott Heppell)

Výbuch na britskej vojenskej základni na Cypre v noci nadnes ľahko zranil jedného policajta a spôsobil menšie škody na budove. Oznámil to dnes hovorca základne Kristian Gray, ktorého citovala agentúra AP.
Ilustračné foto

K explózii došlo dnes ráno na policajnej stanici na základni Dhekelia na juhovýchode ostrova. Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin. Bližšie podrobnosti o udalosti však hovorca nezverejnil.
Cyperský štátny rozhlas uviedol, že neznámy páchateľ hodil výbušné zariadenie do vchodu policajnej stanice z idúceho motocykla. Bezpečnostná kamera zachytila nejasný obraz odchádzajúceho motocykla okolo 03.00 h miestneho času.
Agentúra AP pripomenula, že útoky tohto druhu zvyknú spravidla podnikať členovia cyperského zločineckého podsvetia.
Polícia na základni Dhekelia sa v ostatnom období pokúšala potlačiť ilegálny odchyt vtákov, ktorý je medzi miestnymi obyvateľmi veľmi rozšírený. Nezákonné obchodovanie s ulovenými spevavcami ročne vynáša milióny eur.
Mnohí obyvatelia Cypru považujú jedlo zo spevavcov, známe ako ambelopulia, za lahôdku, ktorá je už stáročia súčasťou tradičnej miestnej kuchyne. Jedlo pozostávajúce z 12 nakladaných alebo grilovaných vtákov môže stáť až 60 eur.
Británia si na Cypre ponechala dve vojenské základne aj po tom, ako ostrov v roku 1960 získal nezávislosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.