Naí Dillí 2. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Celkove 15 obetí na životoch hlásia z južnej Indie po prechode cyklónu Ockhi, ktorý sa v sobotu presunul do oblasti pri súostroví Lakadivy, ležiacom niekoľko stoviek kilometrov od juhozápadného indického pobrežia
Ilustračné foto

V dôsledku silného vetra a dažďa zahynulo sedem ľudí v indickom štáte Tamilnádu a ďalších osem v susednom štáte Kérala, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Vyše 190 rybárov pochádzajúcich z oboch uvedených štátov bolo vyhlásených na nezvestných, mnohých sa však medzičasom podarilo zachrániť alebo sa sami vrátili. Po zvyšných pátrajú posádky vyslaných lodí a lietadiel.
Zo súostrovia Lakadivy, ktoré zasiahol vietor s rýchlosťou 140-150 kilometrov za hodinu, boli zatiaľ hlásené len materiálne škody.
Indický premiér Naréndra Módí ubezpečil zasiahnutých obyvateľov, že im bude poskytnutá náležitá pomoc.
Silný dážď a vietor zasiahol popri južnej Indii aj Srí Lanku, kde v dôsledku extrémneho počasia zahynulo za posledné tri dni najmenej 18 ľudí vrátane jedného občana Ukrajiny. Úrady zaznamenali škody na vyše 20.000 budovách a narušenie dodávok elektriny pre zhruba pol milióna odberateľov, informovala v sobotu DPA. Srílanská vláda nasadila na pomoc zasiahnutým obyvateľom viac ako 3000 príslušníkov bezpečnostných síl.
Cyklón Ockhi bol pomenovaný úradmi v Bangladéši a jeho názov znamená v bengálčine “oko”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.