Bratislava 28. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Cui bono? V koho prospech? „Chcem, aby si verejnosť túto otázku vážne postavila. Komu vo svetle udalosti posledných troch dní pomáha táto tragédia? Vláde alebo opozícii?”, položil si otázky v úvode dnešného vyhlásenia premiér Robert Fico (Smer-SD) v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a naznačil, že vražda je na prospech opozície

Na snímke zľava podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák a predseda vlády SR Robert Fico

Smrť dvoch ľudí sa pre opozíciu stala obyčajným politickým nástrojom, ktorým chce vyhnať ľudí do ulíc a získať moc. Nie je totiž schopná to dosiahnuť v slobodných demokratických parlamentných voľbách, vo vyhlásení bez možnosti kladenia otázok to v stredu novinárom uviedol premiér.
“Už v minulosti sa o to niekoľkokrát neúspešne pokúšala. Od roku 2006 opozícia žiadne voľby nevyhrala. Teraz to chce dosiahnuť cez rôzne protestné akcie a cez zneužívanie udalostí, ktoré sa môžu v reálnom živote udiať.”
Fico uistil, že jeho samotného a jeho vládu narozdiel od opozície zaujíma, kto bol vrahom a aký bol motív. “Teraz už opozícia vraha našla. Pre ich správanie je príznačné, že nepotrebujú žiadne dôkazy. Sú vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami v jednej osobe. Ich jediný cieľ je kriminalizácia Smeru-SD a koalície, na čo sa neštítia využívať prirodzené emócie ľudí. Je mi veľmi smutno, že do roly ochrancov novinárov sa stavia človek, ktorý ich nechal nelegálne odpočúvať, o ekonomickej trestnej činnosti káže usvedčený daňový podvodník, o prepojení na mafiu hovorí skutočný mafián a na zodpovednosť a zákonnosť vyzýva užívateľ drog,” povedal Fico s tým, že výsledkom tohto štýlu politiky nebude nič iné, len destabilizácia spoločnosti a rozklad štátnosti.
“Ubezpečujem domácu verejnosť aj zahraničie, že príslušné orgány preto robia absolútne maximum. Usvedčenie páchateľov je dôležité nielen pre rodiny obetí, ale aj pre krajinu. Teda pýtam sa, v koho prospech sú aktivity vlády a v koho prospech kroky opozície?”, uzavrel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.