Brno 27. decembra 2017 (HSP/Foto: Screensho FB)

Traja cudzinci napadli deň pred Štedrým dňom v centre Brna dvoch mužov. Potýčka sa končila bodnými a reznými poraneniami. Polícia následne obvinila troch cudzincov, jedného z nich za ťažké ublíženie na zdraví, informujú české médiá.
Na snímke mladá žena a muž, ktorý sa jej zastal

Ku konfliktu došlo v sobotu skoro ráno pred známym klubom Caribic v centre Brna. Podľa informácií polície išlo pôvodne len o slovnú roztržku skupiny, ktorá však prerástla k napadnutiu nožom. Dvaja muži vo veku 31 a 32 rokov boli zranení.
Podľa slov policajnej hovorkyne Andrei Cenjkovej zdravotníci dvojicu následne previezli do nemocnice. Policajti sa pustili do pátracej akcie a na Moravskom námestí našli podozrivých mužov, ktorí zodpovedali popisu útočníkov.
Polícia tiež uviedla, že útočníkmi sú cudzinci. Ich národnosť však hovorkyňa nešpecifikovala. “Približovať národnosť ani bližšie identifikovať podozrivých zo zákona nesmieme. Nie je to ani predmetom prípadu. Ide o to, čo sa stalo, čo urobili a za čo majú vznesené obvinenie,“ ozrejmila.
Podľa informácií facebookovej skupiny brnianskeho hnutia Slušní ľudia (Slušní lidé), sú útočníkmi muži z Egypta, Libanonu a Afganistanu. Niektorí z nich majú byť ubytovaní v zariadení pre utečencov v Kostelci nad Orlíci. Dôvodom konfliktu boli nemiestne poznámky cudzincov na adresu mladej ženy, ktorej sa následne dvojica mužov zastala.
Obvinení muži sú vo veku 24 až 31 rokov. Hlavný obvinený je stíhaný väzobne. Obvinili ho z trestných činov ťažkého ublíženie na zdraví, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva, za čo môže ísť za mreže až na desať rokov. Další dvaja boli obvinení z výtržníctva s maximálnou sadzbou dva roky.
 

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.