Berlín  14. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)
 
Dnešné krajinské voľby v Bavorsku podľa prvých exit pollov vyhrala Kresťansko-sociálna únia Bavorska (CSU), no stratila väčšinu

Na snímke líder CSU Horst Seehofer

CSU podľa zverejnených exit pollov získala 35,5 percenta hlasov. Druhé miesto patrí Zeleným s 18,5 percentami, tretí sú Slobodní voliči (FW) s 11,5 percentami a štvrtá predbežne skončila krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) s 11 percentami. Sociálni demokrati (SPD) si na konto pripísali už len desať percent hlasov, čo je zhruba polovica ich volebného výsledku z roku 2013.
CSU, ktorá je dôležitým partnerom Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej, mala za posledných 56 rokov v spolkovej krajine po celý čas, s výnimkou piatich rokov, vládnu väčšinu. Dnes však zrejme dosiahla najhorší výsledok od päťdesiatych rokov minulého storočia.
CSU, ktorá zaujala tvrdý postoj proti migrácii a má sociálno-konzervatívnu tradíciu, zjavne stráca napravo i naľavo a zatiaľ čo Zelení preberajú jej liberálnejšie zmýšľajúcich voličov, krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) láka tých s protiimigračnými náladami.
Hlas mohlo odovzdať 9,5 milióna oprávnených voličov.
 
Príspevok CSU zrejme vyhrala voľby v Bavorsku, no bude sa musieť deliť o moc zobrazený najskôr Hlavné správy.