Londýn 9. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Claude Paris)

Britské médiá informujú, že portugalská hviezda Cristiano Ronaldo uzavrel so svojimi spoluhráčmi z Realu Madrid stávku, že sa v tejto sezóne stane najlepším strelcom španielskej La Ligy, a takisto chce obhájiť ligový titul, napriek tomu, že v súčasnosti jeho tím stráca na vedúcu Barcelonu až osem bodov.

Na snímke portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

Zatiaľ však 32-ročný Ronaldo zaznamenal len jeden ligový v siedmich zápasoch španielskej ligy, keďže päť zápasov pauzoval kvôli disciplinárnemu trestu, píše denník The Sun.

O niečo viac sa mu darí na európskych trávnikoch. V štyroch dueloch Ligy majstrov zabezpečil svojmu mužstvu šesť gólov.

Ronaldo je napriek nie ideálnemu začiatku sezóny stále presvedčený o sile Realu. Nedávno totiž so spoluhráčmi uzavrel stávku Karimom Benzemom, Marcelom a Sergiom Ramosom, že bude korunovaný za najlepšieho strelca ligy.

V lepšej forme sa tento rok javí barcelonský miláčik Lionel Messi, ktorý má po 11 zápasoch na konte už 12 gólov a je hlavnou postavou prvej Barcelony, ktorá v ešte neprehrala a má na konte 31 bodov.

Ronaldo má už teraz o 11 gólov menej ako Argentínčan, ale domnieva sa, že je dostatok času na to, aby ho dorovnal.

Napriek tomu, že Cristiano Ronaldo patrí k najlepším hráčom španielskej ligy, od roku 2009, keď sa pripojil k Realu z Manchestru United, získal titul kráľa ligových strelcov len trikrát.