Lisabon 10. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP)

Portugalská futbalová reprezentácia sa na júnovom “domácom” finálovom turnaji európskej Ligy národov 2018/2019 bude môcť spoľahnúť aj na hviezdneho útočníka Cristiana Ronalda. Tréner “Selecaa das Quinas” Fernando Santos vyhlásil, že dlhoročný kapitán mužstva bude v nominácii Portugalska na spomenuté podujatie, ktoré sa v dňoch 5. – 9. júna uskutoční v Porte a Guimaraesi

Na snímke hráč Juventusu Cristiano Ronaldo

“Áno, CR7 určite bude v tíme, ktorý oznámim 23. mája. Jeho neúčasť v skupinovej časti LN sme už niekoľkokrát vysvetlili, bola úplne legitímna a pochopiteľná,” povedal Fernando Santos pre Sport TV.

Portugalsko sa v semifinále “Final Four” stretne 5. júna so Švajčiarskom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Holandsko a Anglicko. Cristiano Ronaldo nehral v jesenných dueloch LN proti Taliansku a Poľsku, keďže sa chcel čo najlepšie aklimatizovať v Juventuse Turín, kam prestúpil po deväťročnom pôsobení v Reale Madrid. Po niekoľkomesačnej prestávke, ktorá trvala od vlaňajších MS v Rusku, sa do reprezentácie vrátil v marcových dueloch proti Ukrajine a Srbsku v rámci kvalifikácie ME 2020. Rodák z Madeiry doteraz nastúpil za krajinu úradujúcich majstrov Európy v 156 dueloch, nastrieľal v nich 85 gólov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj