Turín 3. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)

Cristiano Ronaldo si myslí, že sa dobre adaptoval v Juventuse Turín, s ktorým nedávno oslávil zisk majstrovského titulu v Taliansku. V rozhovore pre časopis ICON 5-násobný najlepší svetový futbalista prezradil návod na dobrú hru, ktorého sa drží už niekoľko rokov

Na snímke Cristiano Ronaldo

“Základ je nemyslieť si, že ste viac ako spoluhráči v šatni a že viete všetko. Moja pracovná morálka sa zakladá na tom, že sa chcem neustále zlepšovať aj v drobnostiach. Ak si to hráč uvedomí, posunie ho to vpred. Volá sa to pilovanie detailov a je to dôležité,” uviedol Cristiano Ronaldo, ktorý v tejto sezóne nastrieľal v 40 zápasoch 28 gólov.

Tridsaťštyriročný rodák z portugalského ostrova Madeira tvrdí, že sa v Juventuse cíti dobre a bez problémov sa po svojom 117-miliónovom prestupe z Realu Madrid prispôsobil miestnemu futbalovému prostrediu. “V klube vidia, že tvrdo trénujem a starám sa o seba, aby som mohol podávať čo najlepšie výkony. Som autentický a nie nepravý Ronaldo. Aj preto som vyhral päťkrát Zlatú loptu a päťkrát aj Ligu majstrov,” skonštatoval Ronaldo.

Hoci sa obávaný zakončovateľ už neraz vyjadril, že chce hrať futbal na vysokej úrovni až do štyridsiatky, pomaly už myslí aj na život po kariére. “V kabíne sa so spoluhráčmi bavíme o čomkoľvek, padla už aj otázka trénerstva a ja to v budúcnosti nevylučujem,” dodal majster Európy z roku 2016.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj