Barcelona 15. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)
 
Brazílsky futbalista Philippe Coutinho si od vlaňajšieho januárového prestupu z anglického FC Liverpool do španielskeho FC Barcelona stále nedokázal vybojovať stabilné miesto v základnej zostave “blaugranas”

Hráč Barcelony Philippe Coutinho(vľavo) a Milan Škriniar z Interu Milána v zápase B-skupiny Ligy majstrov FC Barcelona – Inter Miláno

Dvadsaťšesťročný rodák z Ria de Janeiro bol v čase transferu druhý najdrahší hráč futbalovej histórie, avšak milióny doňho investované zatiaľ príliš nespláca.
V úvode aktuálneho ročníka 2018/2019 nastupoval častejšie, ale v ostatnom čase si musí čoraz viac zvykať na lavičku náhradníkov. Tréner “FCB” Ernesto Valverde priznal, že s hráčom stále počíta, čo potvrdil jeho nasadením do základnej zostavy v nedeľňajšom ligovom dueli s Eibarom (3:0). “Tento futbalista nám dáva mnoho a určite to tak bude aj v budúcnosti. Postavil som ho do základu, pretože v priebehu týždňa hráme tri ťažké zápasy a niektorí hráči si musia oddýchnuť. Philippeho považujem za kvalitného futbalistu,” poznamenal Valverde podľa webu denníka Marca.
 
Príspevok Coutinho čoraz častejšie na lavičke, Valverde s ním však počíta zobrazený najskôr Hlavné správy.