Londýn 17. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/PA-Gareth Fuller)
 
Labouristická strana by mohla podporiť vyhlásenie druhého referenda o tzv. brexite za predpokladu, že vláda Theresy Mayovej nebude brať ohľad na návrhy tejto najväčšej opozičnej strany a brexit bez dohody sa bude zdať nevyhnutným. Vo štvrtok to podľa agentúry Reters vyhlásil vodca labouristov Jeremy Corbyn

Na snímke Jeremy Corbyn

“Ak vláda zostane neústupčivá a naše návrhy bude kvôli vlastným straníckym záujmom blokovať, pričom krajina bude vystavená možnej katastrofe v podobe brexitu bez dohody, bude našou povinnosťou hľadať iné riešenia… vrátane plebiscitu”, vyhlásil Corbyn počas návštevy anglického prímorského mesta Hastings.
Členovia Dolnej snemovne britského parlamentu v utorok pomerom hlasov 432:202 odmietli dohodu o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie, vyrokovanú Mayovej vládou. To predstavuje pre konzervatívnu premiérku významnú porážku.
Britský parlament očakáva, že o spôsobe vystúpenia krajiny z EÚ budú poslanci opäť hlasovať 29. januára, a to po širokej rozprave týkajúcej sa vládnych plánov a možných pozmeňovacích návrhov.
 
Príspevok Corbyn: Labouristi by druhé referendum o brexite mohli podporiť zobrazený najskôr Hlavné správy.