Mannheim 14. decembra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR-Martin Baumann)

Po Heidelbergu a Weinheime, sa teraz pridalo aj mesto Mannheim, ktoré zaviedlo nočný taxík. Oldenburg. Münster, Brémy ho majú už dva roky. Nasledovať budú ďalšie nemecké mestá. S príchodom  státisícok mladých moslimských mužov do Nemecka po roku 2015 sa nemecké ženy stali doslova vyhľadávanou „korisťou“ pre  kriminálne uspokojovanie ich sexuálnych „chúťok“

Ilustračné foto

Ženy sa cítia ohrozené najmä vo večerných a nočných hodinách, najviac vtedy, keď sú samé a chcú sa dostať domov. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo riziko, že sa stanú obeťou sexuálneho násilia oveľa nižšie. Najmä mnohé mladé dievčatá sú ľahkomyseľné a nechcú akceptovať, že bezpečnostná situácia v Nemecku sa dramaticky zhoršila.

Preto viaceré nemecké mestá pristúpili k zavedeniu nočných taxíkov, určených len pre ženy – samozrejme bez toho, aby pomenovali príčinu takéhoto kroku.

Mesto Mannheim podporuje tento projekt finančne a ženy platia za každú jazdu s týmto špeciálnym taxíkom o sedem eur menej.

V projekte sú nasadzovaní vždy tí istí a veľmi spoľahliví dôveryhodní taxikári a každá jazda je od začiatku až do cieľa sledovaná z centrály.

Ženy si tento projekt veľmi chvália a tešia sa zo zvýšenej bezpečnosti.

Roman Bednár

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj