Rím 9. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Gregorio Borgia)

Taliansky premiér Giuseppe Conte v pondelok zhodnotil, že jeho nová vláda bude oproti predchádzajúcej koalícii slušnejšia a menej hádavá, píše agentúra DPA. Conte v prejave, ktorý predniesol v deň, keď bude dolná komora talianskeho parlamentu hlasovať o vyslovení dôvery jeho novej vláde, sľúbil, že vzťah nového kabinetu s Európskou úniou nebude natoľko konfliktný. Dodal, že jeho tím bude pracovať na oživení talianskeho hospodárstva a znížení daní

Na snímke Giuseppe Conte

Druhý kabinet 55-ročného staronového premiéra Conteho má 21 ministrov, medzi nimi má zastúpenie aj sedem žien. Koaličnú vládu vytvorili dve strany — protisystémové Hnutie piatich hviezd (M5S) a stredoľavicová Demokratická strana (PD).

Novým šéfom talianskej diplomacie je líder M5S Luigi Di Maio a novým ministrom hospodárstva Roberto Gualtieri z PD. Ministerkou vnútra sa stala Luciana Larmorgeseová a ministrom obrany Lorenzo Guerini z PD.

Nová vláda zložila prísahu v piatok.

M5S tvorila v predchádzajúcej vláde 14 mesiacov koalíciou s pravicovo-populistickou Ligou Severu (LN).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj